בקרת שכר

שכר, מיסים, פנסיה וגמל

שכר של עובד מורכב מארבעה נתונים בסיסיים כלהלן

  • דמי מחלהעובד אשר לא הגיע למקום עבודתו בשל מחלה יותר מיום אחד, יוענק עבורו תשלום מידי מעבידו בעבור ימי מחלתו. עבור הימים השני והשלישי אשר בהם נעדר העובד, יוענק בידיו חצי משכר העבודה הסטנדרטי ומהיום הרביעי ואילך יוענק בידי העובד מאה אחוז משכר העבודה.
  • שעות נוספותעובד יקבל תשלום עבור שעות נוספות של עשרים וחמישה או של חמישים אחוז מן השכר הסטנדרטי שלו בעבור עבודה בשעות נוספות בימי חול.
  • דמי הבראה – במידה ועובד סיים שנת עבודה מלאה, כי אז ישולמו לו דמי הבראה, על פי שלוש מאות שבעים ושמונה ₪ פר יום במגזר הפרטי, וכן ארבע מאות עשרים ושישה ₪ פר יום למגזרי הציבורי.
  • דמי חופשהעובד אשר נטל חופשה שנתית מאת מקום העבודה שלו, זכאי לימי חופשה בסכום השווה לשכרם הסטנדרטיים ונדרש לשלם את דמי החופשה בעת בה היה משולם שכרו של העובד לא אינו יצא לחופשתו השנתית.

מסים

  • מס הכנסה – מס זה מוטל באמצעות מדינת ישראל על כל שכר – הן במידה ועסקינן בעסק פרטי והן במידה ועסקינן באדם פרטי. מס הכנסה במדינת ישראל הינו מס פרוגרסיבי, הווה אומר – ככל שתרוויחו יותר, כך אחוז המס על החלק השולי שתגבה מכם המדינה יהיה רב יותר.
  • ביטוח לאומי – יש גם לו תחום פרוגרסיבי. הלכה למעשה, כל אזרחי מדינת ישראל מוענק בידם אותם שירותים ממוסד זה, אבל לא כולם משלמים אותו תשלום. מי שמרוויח מעט, יגבה ממנו פחות, לעומת מי שמרוויח הרבה.

פנסיה

בשל פרסום צו הרחבה עבור ביטוח פנסיוני כוללני במדינת ישראל, החל משנת 2008, צריך כל מעביד לבטח את העובד שלו בביטוח של פנסיה אשר ייערך על ידי הפרשות, הן של המעביד והן של העובד שלו עבור ביטוח פנסיוני של העובד. כמו גם, העובד נדרש להפריש תשלום כל שהוא עבור קרן פיצויי פיטורין של העובד.

גמל

קופת גמל מהווה כלי חיסכון לשנים הבאות, הנהנית מכל מיני הטבות מס ואשר נותנת בידכם לחסוך כסף עבור גיל הפרישה שלכם. החיסכון הלה עבור קהל יעד עצמאי ועבור כל יעד שכיר, כשניתן לכם לבצע בחירה בנתיב השקעה הכי מתאים.

עוד מאמרים

תגיות תוכן

שינוי גודל גופנים
גלילה לראש העמוד
WhatsApp chat