תפריט מכללת ידע

דף הבית » בלוג » בודק שכר מוסמך – מה זה?

מאמרים חדשים
ארכיון
אפריל 2024
אבגדהוש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

בקרת שכר

בודק שכר מוסמך – מה זה?

כאשר יש לנו חברה אנחנו צריכים לנהל את ענייני הכספים שלה באחריות רבה. אחד הדברים שהכי חשוב לשים לב אליהם בניהול הכספים של כל עסק הוא אופן תשלומי השכר לעובדים.

הכי נכון וטוב מבחינה חוקית להקפיד לשלם שכר לעובדים בעזרת בודק שכר מוסמך.

בודק שכר מוסמך הוא בדרך כלל רואה חשבון או מנהל חשבונות שעברו הכשרה מקצועית מתאימה בשביל לבדוק ולפקח על אופן מתן השכר בעסק מסוים.

בודק שכר מוסמך – למה זה חשוב?

כל עסק צריך שיהיה לו בודק שכר מוסמך כי רק הוא יכול לוודא שהוא משלם משכורות בזמן. תשלום משכורות בזמן חשוב מאוד לפי חוק כי אם לא משלמים לעובדים משכורת בזמן אנחנו מבצעים הלנת שכר שזה עבירה על החוק.

בודק השכר יוכל לוודא שגם אין חריגות בשכר של עובד מסוים. מציאת חריגות בשכר של עובד מסוים יכולה להשפיע על מאזן התקציב של כל העסק ולכן חשוב לשים לב אליה ולקחת בחשבון שדברים כאלו יכולים לקרות ולהיות מוכנים אליהם.

בודק שכר מוסמך – מה הוא עושה?

בודק שכר מוסמך בודק האם תשלומי השכר לעובדים תקינים או לא. עבודתו של בודק השכר חשובה מאוד כי היא מסייעת לנו לשמור על התקציב של העסק שלנו. שמירה על תקציב ברור וקבוע לעסק שלנו חשובה מאוד כי רק כך נוכל להגיע למצב שהעסק שלנו רווחי.

עסק שלא שומר על מאזן תקציבי ומאזן משכורות הוא עסק שמועד לפשיטת רגל והפסדים כספיים גדולים מאוד.

 

בדיוק כמו שבכל מדינה יש מבקר מדינה שבודק שהכול מתנהל כשורה כך גם כדאי שבכל עסק יהיה בודק שכר מוסמך שיבדוק שענייני השכר מתנהלים כשורה וכפי שהם צריכים להתנהל. בדיקה של השכר יכולה לסייע לנו לגלות טעויות ולתקן אותן בזמן לפני שיהיה מאוחר מדי.

מודעות לנושא השכר חשובה במיוחד כי רק כך נוכל לאזן את העסק שלנו ולשמור שלא יהיו לנו חריגות בתקציב שלו. עסק ששומר על יציבות תקציבית הוא עסק שקל יותר לנהל אותו ושניתן לשמור עליו מצליח לאורך זמן.

עוד מאמרים

ניוזלטר

עדכוני פסיקה וחקיקה מרץ 2024

לקוחות נכבדים, להלן עדכוני פסיקה וחקיקה מהחודש החולף.   עוד מאמרים בנושא… עדכוני פסיקה וחקיקה מרץ 2024 עדכוני פסיקה וחקיקה פברואר 2024 עדכוני פסיקה וחקיקה

קרא עוד »
חקיקה

רפורמת מחירי התחבורה הציבורית "צדק תחבורתי"

עו"ד מור פפיר כהן "צדק תחבורתי" – פעימה ראשונה ביום 25.03.2024 נכנסה לתוקף רפורמת מחירי התחבורה הציבורית הנקראת "צדק תחבורתי". בפעימה הראשונה אשר נכנסה לתוקף

קרא עוד »

    תוכן עניינים