תפריט מכללת ידע

דף הבית » זכויות עובדים » אפליה בעבודה » עורך דין דיני עבודה – באיזה מקרים הוא יכול לעזור לנו?

מאמרים חדשים
ארכיון
פברואר 2024
אבגדהוש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829 

עורך דין דיני עבודה

עורך דין דיני עבודה – באיזה מקרים הוא יכול לעזור לנו?

העבודה של כל אחד מאתנו חשובה לנו מאוד והיא מהווה חלק מהותי ומרכזי בחיים שלנו.

לעיתים יכולות להיות לנו בעיות משפטיות בעבודה כמו למשל מנהל שלא מתחשב בזכויות שמגיעות לנשים בהיריון וחופשת לידה, מנהל אשר לא משלם כמו שצריך משכורת או מנהל אשר מרע את תנאי ההעסקה שלנו.

עורך דין דיני עבודה יכול לסייע לנו להתמודד עם כל הבעיות האלו ועוד. עורך דין זה הוא מומחה לדיני עבודה והוא יכול לייצג אותנו מול המעסיקים ובבית המשפט.

עורך דין דיני עבודה – וסיוע בפטורים לא חוקיים

עורך דין דיני עבודה הוא איש המקצוע שעלינו לפנות אליו במקרה שפיטרו אותנו מהעבודה בפיטורים לא חוקיים. פיטורים לא חוקיים יכולים לנבוע מהרבה סיבות.

כאשר מפטרים אותנו בלי שימוע לפני פיטורים אז הפיטורים לא חוקיים. אסור לפי חוק לפטר גם אישה בהיריון או אישה שנמצאת בחופשת לידה. עוד אסור לפטר בגלל מחלה או בגלל שירות מילואים.

אם פיטרו אותנו בגלל אחת מהסיבות האלו אנחנו יכולים לתבוע פיצוי מהמעסיק שלנו בבית דין לענייני עבודה.

עורך דין דיני עבודה – וסיוע באפליה מתקנת במקום העבודה

עורך דין דיני עבודה יכול לסייע לנו גם לתבוע אפליה מתקנת במקום העבודה שלנו.

אפליה מתקנת יכולה להיות על רקע של מוצא או מגדר. כאשר אנחנו מדברים על עבודה במקומות ציבוריים או בגופי ציבור אנחנו יכולים לבחור לתבוע ממקום העבודה שיבצע אפליה מתקנת לטובתנו במידה ויש לנו סיבה לכך. אפליה מתקנת יכולה להיות גם לטובת אנשים שסובלים מנכות, לטובת אנשים עם צבע עור שונה ועוד.. .

בסופו של דבר חשוב מאוד לפנות לעורך דין שתחום המומחיות שלו הוא דיני עבודה על מנת שהוא יוכל לסייע לנו לקבל פיצוי הולם או יחס הולם במקום העבודה שלנו.

עורך הדין יוכל להציג את המקרה שלנו בבית המשפט שיבחר האם לקבל את הטענות שלנו או לא. במקרה שיש לנו ספק האם היחס אליו זכינו בעבודה שלנו הוא חוקי או לא עלינו לפנות לעורך דין ולהתייעץ אתו.

עוד מאמרים

    תוכן עניינים