תפריט מכללת ידע

דף הבית » זכויות עובדים » אפליה בעבודה » עורך דין דיני עבודה – באיזה מקרים הוא יכול לעזור לנו?
חדשות האתר

מאמרים חדשים
ארכיון
יוני 2024
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

עורך דין דיני עבודה

עורך דין דיני עבודה – באיזה מקרים הוא יכול לעזור לנו?

העבודה של כל אחד מאתנו חשובה לנו מאוד והיא מהווה חלק מהותי ומרכזי בחיים שלנו.

לעיתים יכולות להיות לנו בעיות משפטיות בעבודה כמו למשל מנהל שלא מתחשב בזכויות שמגיעות לנשים בהיריון וחופשת לידה, מנהל אשר לא משלם כמו שצריך משכורת או מנהל אשר מרע את תנאי ההעסקה שלנו.

עורך דין דיני עבודה יכול לסייע לנו להתמודד עם כל הבעיות האלו ועוד. עורך דין זה הוא מומחה לדיני עבודה והוא יכול לייצג אותנו מול המעסיקים ובבית המשפט.

עורך דין דיני עבודה – וסיוע בפטורים לא חוקיים

עורך דין דיני עבודה הוא איש המקצוע שעלינו לפנות אליו במקרה שפיטרו אותנו מהעבודה בפיטורים לא חוקיים. פיטורים לא חוקיים יכולים לנבוע מהרבה סיבות.

כאשר מפטרים אותנו בלי שימוע לפני פיטורים אז הפיטורים לא חוקיים. אסור לפי חוק לפטר גם אישה בהיריון או אישה שנמצאת בחופשת לידה. עוד אסור לפטר בגלל מחלה או בגלל שירות מילואים.

אם פיטרו אותנו בגלל אחת מהסיבות האלו אנחנו יכולים לתבוע פיצוי מהמעסיק שלנו בבית דין לענייני עבודה.

עורך דין דיני עבודה – וסיוע באפליה מתקנת במקום העבודה

עורך דין דיני עבודה יכול לסייע לנו גם לתבוע אפליה מתקנת במקום העבודה שלנו.

אפליה מתקנת יכולה להיות על רקע של מוצא או מגדר. כאשר אנחנו מדברים על עבודה במקומות ציבוריים או בגופי ציבור אנחנו יכולים לבחור לתבוע ממקום העבודה שיבצע אפליה מתקנת לטובתנו במידה ויש לנו סיבה לכך. אפליה מתקנת יכולה להיות גם לטובת אנשים שסובלים מנכות, לטובת אנשים עם צבע עור שונה ועוד.. .

בסופו של דבר חשוב מאוד לפנות לעורך דין שתחום המומחיות שלו הוא דיני עבודה על מנת שהוא יוכל לסייע לנו לקבל פיצוי הולם או יחס הולם במקום העבודה שלנו.

עורך הדין יוכל להציג את המקרה שלנו בבית המשפט שיבחר האם לקבל את הטענות שלנו או לא. במקרה שיש לנו ספק האם היחס אליו זכינו בעבודה שלנו הוא חוקי או לא עלינו לפנות לעורך דין ולהתייעץ אתו.

עוד מאמרים

הידעת?

הכנסת אישרה את תקנות דמי המחלה שהגיש שר העבודה

מטרת התקנות: לייעל את השירות לציבור, לקצר תורים ולהפחית עומסים בקופות החולים. ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה היום (ב׳) את התקנות שהגיש שר העבודה,

קרא עוד »
הידעת?

שימו לב! החל מיום 27.6.2024 כלל החברות בישראל יחויבו בהגשת דיווחים באופן מקוון

שימו לב! החל מיום 27.6.2024 כלל החברות בישראל יחויבו בהגשת בקשות ודיווחים ליחידת החברות באופן מקוון, בנוסף לחובת עדכון מען דיגיטלי של חברהלפי הוראות חוק

קרא עוד »
ניוזלטר

עדכוני פסיקה וחקיקה מאי 2024

לקוחות נכבדים, להלן עדכוני פסיקה וחקיקה מהחודש החולף.   עדכוני פסיקה וחקיקה עדכוני פסיקה וחקיקה אפריל 2024 עדכוני פסיקה וחקיקה מרץ 2024 עדכוני פסיקה וחקיקה

קרא עוד »
חיסכון הפנסיוני

תשלום פיצוי למעסיקים עבור הפרשות סוציאליות לקופות או קרנות

מאת: עו”ד מור פפיר כהן ביום 08.04.2024, אישרה ועדת העבודה והרווחה בכנסת תיקון לתקנות הביטוח הלאומי. עד לאותה העת, תקנות הביטוח הלאומי קבעו כי המדינה תשלם

קרא עוד »

    תוכן עניינים