תפריט מכללת ידע

מאמרים חדשים
הצטרפו לרשימות התפוצה שלנו
ארכיון
אוגוסט 2022
אבגדהוש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

חופשה שנתית

לכל אחד בעולם מגיע לצאת לחופשה שנתית טובה – אבל האם ידעת שאתה כבוס, צריך לעודד את העובדים שלך לצאת לחופשה?

לכל עובד מגיעים ימי חופשה שעליו לנצל

על פי החוק, לכל עובד יש מספר ימי חופשה, בהתאם לוותק שלו ולהיקף המשרה שלו, שאותם עליו לנצל. פעם עובדים יכלו לאגור ימי חופשה ולצאת בבת אחת לתקופות ארוכות בהם נעדרו מהעבודה. כיום, זה בלתי אפשרי, ועובדים שאינם מנצלים את ימי החופשה שלהם פשוט מאבדים אותם.

עובדים שלא עושים הפוגה אינם עובדים טוב וביעילות

נהוג לחשוב שעובדים שלא מורידים את העיניים מהמחשב ונשארים בעבודה עד שעות הערב המאוחרות, הם עובדים מסורים וטובים. האמת היא, שבמחקרים רבים הוכח בדיוק ההיפך: עובדים שלא לוקחים חופש הם עובדים שמאבדים את היצירתיות ואת חדוות העבודה שלהם, הם לא יעילים ביחס לכמויות האדירות של שעות שהם משקיעים, וגם לא תורמים מבחינה חברתית. לעומת זאת, אימהות צעירות שעובדות חצאי משרה או שלוש רבעי משרה, התגלו כיעילות במיוחד, לא מבזבזות זמן בשיחות סרק (או במרפסת העישון), עובדות באופן מרוכז ומייצרות עבודה טובה יותר.

רוצים עוד דוגמא? בסקרים של השנים האחרונות התגלה שישראל, בה אנשים עובדים שעות ארוכות מאד, היא בין המקומות האחרונים מבחינת יעילות ויצרנות. במקומות הראשונים מככבות מדינות כמו שבדיה, שם עובדים עד השעה ארבע או חמש.

מה אנחנו למדים מזה? שעובדים צריכים אוויר וחופש בשביל לעבוד בחשק ובאופן יעיל. אחרת, זה סתם שעות נוספות ריקות שאתה כבוס משלם (גם אם לא כשעות נוספות, אז בחשמל, בארוחות למשרד, בעוד משמרת של המנקים, וכן הלאה.)

חופשה שנתית של המשרד

דרך נחמדה לאפשר לעובדים לנצל את החופשה השנתית או לפחות חלק ממנה, ועדיין להפיק ממנה תועלת לחברה, היא ליצור חופשה שנתית משרדית. לנסוע כל החברה למקום כייפי כלשהו.

חברות רבות נוהגות לעשות זאת, ומשלבות תוכן של הרצאות על החברה, ימי גיבוש המעולים לאווירה וליצירתיות של העובדים, הענקת פרסי עובד מצטיין ועוד. העובדים שמחים לנסוע על חשבון החברה, וזה כמעט תמיד מתבטא בגיבוש שמעלה את ערך העבודה ואת התוצאות.

עוד מאמרים

חדשות ועדכונים

זכות השימוע ועילות נוספות

סע"ש (ת"א) 31161-01-19 ירון נגר-תירוש סוכנות לביטוח בע"מ פסק הדין מפרט את המסכת העובדתית הבאה: בית הדין מקדים אחרית לראשית וקובע כי דין התביעה להתקבל בחלקה

קרא עוד »
חדשות ועדכונים

הגבלות שימוש במזומן

תוכן עניינים החוק לצמצום השימוש במזומן נועד לסייע במאבק בהון השחור ובפעילות פלילית כמו העלמות מס, הלבנת הון, וכן לעשות צדק עם אוכלוסיית משלמי המסים

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד

תיאום פגישה

השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית