תפריט מכללת ידע

דף הבית » בלוג » חופשה שנתית
חדשות האתר

מאמרים חדשים
ארכיון
יוני 2024
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

חופשה שנתית

לכל אחד בעולם מגיע לצאת לחופשה שנתית טובה – אבל האם ידעת שאתה כבוס, צריך לעודד את העובדים שלך לצאת לחופשה?

לכל עובד מגיעים ימי חופשה שעליו לנצל

על פי החוק, לכל עובד יש מספר ימי חופשה, בהתאם לוותק שלו ולהיקף המשרה שלו, שאותם עליו לנצל. פעם עובדים יכלו לאגור ימי חופשה ולצאת בבת אחת לתקופות ארוכות בהם נעדרו מהעבודה. כיום, זה בלתי אפשרי, ועובדים שאינם מנצלים את ימי החופשה שלהם פשוט מאבדים אותם.

עובדים שלא עושים הפוגה אינם עובדים טוב וביעילות

נהוג לחשוב שעובדים שלא מורידים את העיניים מהמחשב ונשארים בעבודה עד שעות הערב המאוחרות, הם עובדים מסורים וטובים. האמת היא, שבמחקרים רבים הוכח בדיוק ההיפך: עובדים שלא לוקחים חופש הם עובדים שמאבדים את היצירתיות ואת חדוות העבודה שלהם, הם לא יעילים ביחס לכמויות האדירות של שעות שהם משקיעים, וגם לא תורמים מבחינה חברתית. לעומת זאת, אימהות צעירות שעובדות חצאי משרה או שלוש רבעי משרה, התגלו כיעילות במיוחד, לא מבזבזות זמן בשיחות סרק (או במרפסת העישון), עובדות באופן מרוכז ומייצרות עבודה טובה יותר.

רוצים עוד דוגמא? בסקרים של השנים האחרונות התגלה שישראל, בה אנשים עובדים שעות ארוכות מאד, היא בין המקומות האחרונים מבחינת יעילות ויצרנות. במקומות הראשונים מככבות מדינות כמו שבדיה, שם עובדים עד השעה ארבע או חמש.

מה אנחנו למדים מזה? שעובדים צריכים אוויר וחופש בשביל לעבוד בחשק ובאופן יעיל. אחרת, זה סתם שעות נוספות ריקות שאתה כבוס משלם (גם אם לא כשעות נוספות, אז בחשמל, בארוחות למשרד, בעוד משמרת של המנקים, וכן הלאה.)

חופשה שנתית של המשרד

דרך נחמדה לאפשר לעובדים לנצל את החופשה השנתית או לפחות חלק ממנה, ועדיין להפיק ממנה תועלת לחברה, היא ליצור חופשה שנתית משרדית. לנסוע כל החברה למקום כייפי כלשהו.

חברות רבות נוהגות לעשות זאת, ומשלבות תוכן של הרצאות על החברה, ימי גיבוש המעולים לאווירה וליצירתיות של העובדים, הענקת פרסי עובד מצטיין ועוד. העובדים שמחים לנסוע על חשבון החברה, וזה כמעט תמיד מתבטא בגיבוש שמעלה את ערך העבודה ואת התוצאות.

עוד מאמרים

הידעת?

הכנסת אישרה את תקנות דמי המחלה שהגיש שר העבודה

מטרת התקנות: לייעל את השירות לציבור, לקצר תורים ולהפחית עומסים בקופות החולים. ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה היום (ב׳) את התקנות שהגיש שר העבודה,

קרא עוד »
הידעת?

שימו לב! החל מיום 27.6.2024 כלל החברות בישראל יחויבו בהגשת דיווחים באופן מקוון

שימו לב! החל מיום 27.6.2024 כלל החברות בישראל יחויבו בהגשת בקשות ודיווחים ליחידת החברות באופן מקוון, בנוסף לחובת עדכון מען דיגיטלי של חברהלפי הוראות חוק

קרא עוד »
ניוזלטר

עדכוני פסיקה וחקיקה מאי 2024

לקוחות נכבדים, להלן עדכוני פסיקה וחקיקה מהחודש החולף.   עדכוני פסיקה וחקיקה עדכוני פסיקה וחקיקה אפריל 2024 עדכוני פסיקה וחקיקה מרץ 2024 עדכוני פסיקה וחקיקה

קרא עוד »
חיסכון הפנסיוני

תשלום פיצוי למעסיקים עבור הפרשות סוציאליות לקופות או קרנות

מאת: עו”ד מור פפיר כהן ביום 08.04.2024, אישרה ועדת העבודה והרווחה בכנסת תיקון לתקנות הביטוח הלאומי. עד לאותה העת, תקנות הביטוח הלאומי קבעו כי המדינה תשלם

קרא עוד »

    תוכן עניינים