מיסוי מתנות בישראל

תכנית בונוס

כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון כשבונים תכנית בונוס

תגמולים לעובדים הם דבר חשוב מאד בעידן של היום, בעיקר בגלל שללא תגמולים עובדים רבים פשוט יעזבו את מקום העבודה למתחרים שלכם. חשוב מאד להקפיד על תכנית בונוס איכותית – שמתאימה גם לעסק שלכם וגם לצמיחה שלו אבל גם לצרכים של העובדים. במה מדובר?

מי מקבל תכנית בונוס?

תכנית בונוס היא תכנית המבוססת על תגמול העובדים על בסיס הצלחה שלהם בעבודה. המטרה היא לשמור אותם אצלכם כמה שיותר זמן, מרוצים ונאמנים כדי שלא יעברו למתחרים. הרציונל הוא שאנשים רוצים שני דברים ממקום העבודה: כסף והערכה. אם תעשו את שניהם, תשאירו את העובדים אצלכם לאורך זמן. מי שמקבל בדרך כלל את הבונוסים הם: אנשי מכירות, מנהלי תיקי לקוחות ועוד – בגלל ששם בעצם יש מדדים ברורים להצלחה או כישלון.

איזה תכניות בונוס קיימות בשוק?

  • תגמול מובטח – למשל, משכורת 13, שבעצם ניתנת לעובד ללא קשר לביצועים שלו
  • תגמול על בסיס הצלחה – כסף או משכורת נוספת על בסיס הצלחה מדידה של משהו ספציפי
  • תגמול שווה כסף – למשל ביטוחים למיניהם
  • תגמול הוני – כסף שמתקבל אך ורק אם החברה צומחת ואז אפשר להתחלק ברווחים עם העובדים

תכנית בונוס למנהלים

בדומה למנהלים זוטרים, גם עובדים בכירים מקבלים תכנית בונוס, בעיקר בחברות גדולות מאד וחברות ציבוריות, כמו קופות חולים, בנקים ועוד. המטרה בגדול בכל תוכניות אלו – גם אם עובדים זוטרים וגם עובדים בכירים היא להשאיר את ההון האנושי כמה שיותר שנים בחברה שלכם, ולא לאפשר להם לעבור למתחרים. המטרה כמובן "להוציא מהם" כמה שיותר, תוך שמירתם מרוצים. בסופו של דבר, החברה מרוויחה מזה שהיא משמנת את העובדים שלה, זוטרים או בכירים. החוק של משכורת הבכירים והתגמולים, מה שנקרא "תיקון 20", מגביל את היכולת של המעסיקים לתת תכנית בונוס משוחררת רסן לעובדים הבכירים בחברות ציבוריות, דבר הוגן מאד כמובן.

אם אתם מעוניינים לדעת באיזה תכנית בונוס לבחור עבור העובדים שלכם, בהתאם לסוג השוק שאתם בתוכו וכמות העובדים שלכם, נשמח לעמוד לשירותכם וללוות אתכם בכל התהליך, כל הדרך להצלחה.

שתפו אותנו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

תגיות תוכן

שינוי גודל גופנים
גלילה לראש העמוד