ניהול שכר

שכר והטבות

שכר העובדים הוא דבר שמסכימים עליו בעת חתימת החוזה האישי. השכר מורכב מפרמטרים רבים שקובע החוק, לרבות ניכויים של מיסים ומיסי בריאות, תוספות של אש"ל, נסיעות ועוד. בנוסף, החוק קובע כי על העובדים לקבל תנאים סוציאליים, ביניהם חופשה, ימי מחלה וכמובן גם תוספות נוספות. אבל, בדרך כלל אפשר לתת גם הטבות על מנת לשמר את העובדים. זוהי דרך נהדרת לגרום להם להישאר שנים רבות בעסק, במיוחד באווירה התחרותית שיש בישראל כיום. שכר והטבות – מה זה?

שכר והטבות – איך משלבים ביניהם?

כאמור, שכר הבסיס הוא הדבר אליו מצפה העובד. אבל, אפשר לגרום לעובד להישאר גם באמצעות הטבות. אלו, אשר המס עליהן מחולט על בית העסק, מגיעות בצורה נקייה אל העובד – ובשל כך גורמות לו להרגיש מוערך, ומשמחות אותו ואת משפחתו. אף אחד לא יתנגד לכסף, הכשרה, מתנות, ועוד. שכר והטבות בדגש על תגמולים מתחלק לארבעה חלקים:

  • שכר והטבות מובטחות – העובד מקבל את התגמול בכסף – ללא קשר לעבודה שלו או להצלחת אירוע ספציפי ("תסגור עסקה עם XY, תקבל עוד 2000 ש"ח"). למשל, משכורת 13 או דמי הבראה הן הדרכים המקובלות ביותר.
  • תגמול משתנה – העובד מקבל את התגמול בכסף, בתלויי נסיבות מסוימות (למשל, סגירת עסקה).
  • שכר והטבות חוץ משכורת – למשל, ביטוח מנהלים, ביטוח שיניים, רכב, חופשות, ארוחות לכל המשפחה ועוד.
  • תגמול הוני – במילים פשוטות: החברה מרוויחה יותר, העובד מרוויח יותר.

מעסיק חכם ישלב בין 2 לפחות. כלומר, לדוגמה – משכורת 13 + תגמול הוני, או ביטוחי בריאות + משכורת 13 ועוד. ככה, העובד יודע שיש לו הרבה מה להרוויח מהישארות במקום העבודה הנוכחי, ושעבודתו מוערכת. בשל כך, הוא יישאר ככל הנראה שנים רבות בעסק, לרבות התחרות, בעיקר בגלל הערכה וגם בכלל הכנסה כלכלית נאה לצד עבודתו.

אם אתם רוצים לדעת איך עושים זאת כמו שצריך, ואיך מייצרים תמהיל שכר והטבות המתאים לסוג העסק שלכם, כמות העובדים וההכנסה שלכם, נשמח לעמוד לשירותכם. נתאים לכם תכנית אישית עבור העסק שלכם, על מנת לאפשר לכם צמיחה ולהשאיר אצלכם עובדים מרוצים לאורך שנים ארוכות.

שתפו אותנו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

תגיות תוכן

שינוי גודל גופנים
גלילה לראש העמוד

אתר זה משתמש בקבצי עוגיות כדי להעניק לכם שירות יותר טוב